Seramik kaplama nasıl yapılır ?

Türkiye'nin ‘’Car Care’’ sektöründe “Nano Teknoloji” alanında Lider ve Öncü markası GLOBOWAX , Seramik Kaplama (Nano Coating) ‘’Nano Shield’’ – ‘’Koruma Kalkanı’’ ürün grubu ailesi ile otomobilleriniz artık aracınıza zarar verebilecek tüm dış etkenlere karşın daha fazla koruma altına olacak..

GLOBOWAX Dry Car Care Seramik Kaplama Hizmeti Nedir ?

GLOBOWAX Seramik Kaplama ürünleri aracınızı koruma altına alacak yeni nesil nano teknoloji ürünleridir. Hizmetlerimiz, temelinde çizilme ve darbelere karşı koruma ve gerekli sertlik karakterini sağlayan yüksek SIO2 oranı ile seramik kaplamalar içinde çok özel bir yere sahip olan ürün ailemiz ile sağlanıyor.

GLOBOWAX ve ‘’Nano Shield’’ ürün grubu ailesi ; Otomobillerin (1) kaporta yüzeyleri yanında, (2) cam yüzeyler , (3) metal alaşımlar ve (4) ahşap yüzeyler ve (5) fiberglass yüzeyler (Tekne ve Yat gibi deniz taşıtlarının yüzeyleri)  dahil olmak üzere her bir farklı yüzeyde ayrı özel ürünler ile uygulama hizmeti sunan markamız,  Seramik Kaplama Hizmeti alanında zengin ürün çeşitliliği sayesinde müşteri memnuniyetini maksimuma çıkarmayı hedefliyor.

Böylelikle, Seramik Kaplama ürünlerinin özel esnek yapısı ile boya deformasyonları minimuma indirgeniyor. Ayrıca uygulama, yaratıcısı olduğumuz en son nano teknoloji yeni nesil ''Oto Kuru Temizleme'' konseptimiz ile tamamlandığında mükemmel bir uyum içerisinde hem aracınızın korunmasını hem de daha geç kirlenmesini sağlıyor.

Temel Ürün Özellikleri ve Uygulama Mantığı

GLOBOWAX Seramik kaplama ürünleri uygulandığı yüzeyler ile dış etkenler arasında adeta bir koruma kalkan görevi görevi görerek uygulandığı andan itibaren dışarıdan otomobilinize gelecek tüm temel olumsuzlukları aracın boyasından önce kendi üzerinde göğüsleyecek bir katman oluşturacaktır.

Ancak aynı zamanda aracınız dış etmenler bazında olumsuz etkilere karşı korunduğu gibi seramik kaplama yapılmadan önce yüzeylerde bulunan geçmişten kaynaklanan tüm olumsuzluklara ( deforme olmuş kaportada bulunan çizikler , lekeler vb.. ) karşı da dışarıdan müdahale edilemez bir ortam oluşacaktır.

Bu nedenle Seramik Kaplama uygulaması, doğru aydınlatmalı ve toz salınımı minimum olan kapalı bir alanda, mutlaka ve mutlaka uygulanmadan önce aracın üzerindeki tüm girintili ( kılcal çizikler ) ve çıkıntılı ( endüstriyel kirler , reçineler ve daha çok şehir yaşamında rastlanan beton tozları vb.. ) olumsuz etkenlerin ortadan kaldırıldığı yüzeyler üzerine uygulanmalıdır. Aracınız mümkün olduğunca pürüzsüz bir şekilde seramik kaplamaya hazır olmalıdır. Bu şekilde doğru uygulama yapılan GLOBOWAX Seramik Kaplama ürünleri kullanılarak elde edilen mükemmellik ile aracınız uzun süreli olarak koruma altına alınır.

GLOBOWAX Seramik Kaplama ürünleri nano teknoloji kullanılarak  silisyumdioksit, elmas, cam, kil, laolan, kuvars, gümüş, feldspat başta olmak üzere birçok kimyasalın kovalent bağ ile bir araya getirilmesi ile oluşur.

Elde edilen ürünün otomobil yüzeyine moleküler yapışma sağlaması geleneksel boya korumalardan çok faklı bir koruma sağlar. Wax türevi olmadığı için yüksek sıcaklıklarda deforme olmaz, aynı zamanda silikon ya da teflon bazlı da değildir. Çünkü silikon bazlı ürünler kullanılarak yapılan cila ve pasta uygulamaları üzerinde Seramik Kaplama ürünleri tutunamaz ve aracınızın yüzeyleri ile kovalent bağ oluşturamaz.

GLOBOWAX Seramik Kaplama özel formülüyle uygulama yapılan yüzeye moleküler yapışma sağlar, oluşturduğu özel tabaka ile 205°C sıcaklık yanında, çamur, balata tozu, böcek yapışması, tuz gibi dış etkilere karşı otomobil yüzeyini korur.

Seramik Kaplama Car Care sektöründe son dönemde üzerinde en çok tartışılan ürünlerden birisi. Altını çizerek belirtmek gerekiyor ki kritik noktalarına dikkat ederek yapılan bir seramik kaplama uygulamasının otomobile faydası çok büyük.

Seramik Kaplama ile İlgili Merak Edilenler

Seramik kaplama mutlaka iyi ürünler ile ön hazırlığı tamamlanmış (reçineleri, ziftleri temizlenmiş, çizikleri, hareleri giderilmiş) bir yüzeye uygulanmalıdır. Aksi takdirde otomobil yüzeyindeki bu olumsuzluklar da koruma altına alınmış olur. Bu nedenle kullanılacak seramik kaplama ürünü kadar yüzey hazırlama ürünleri de büyük önem taşıyor.

Seramik kaplama ile birlikte boya yüzeyinde sert bir tabaka oluşturuluyor. Fakat fazla sertlik boya yüzeyinde çatlama yapabilir. Bu nedenle kullanılacak ürünün kalitesi ve içeriği büyük önem taşıyor. Alman üreticiler boya yüzeyinde 0,06 mm kalınlığının üzerindeki bir kalınlığın boyaya zarar verebileceğini belirtmiştir.

Dikkat edilmesi gereken ya da kafa karışıklığı yaratan bir diğer konu da sertlik dereceleridir. Boyanın çizilmeye karşı direncini hesaplayan ve Wolff Wilborn sertliği olarak adlandırılan bu sistem farklı sertlikteki kalemlerin boya yüzeyinde 45° açı ve 7,7 Newton güç ile hareket ettirilmesi sonrasında boyaya zararı veren en yumuşak sertlikteki kalemin derecesi ile bulunur.

2H,4H, 6H, 9H değerleri yapılan işlemin sertlik derecelerini belirtir. Yüksek sertlik derecelerine ulaşmak için seramik kaplama ürünü kadar boyanın sertlik derecesi de önemlidir. 2H sertliğindeki bir boyayı en fazla 4H sertliğe ulaştırmak mümkün olabilecektir.

Seramik kaplama amatör kullanıcıların yapabileceği bir uygulama değildir. Sterili bir ortamda profesyonel kullanıcılar tarafından yapılmadır.

GLOBOWAX Seramik Kaplama uygulamaları standart kullanımda 2 yıla kadar ( ortalama 60 basınçlı köpüklü yıkama uygulaması ve üzeri ) koruma sağlar. Ancak GLOBOWAX nano teknoloji ürün grubu ailesi ile yapılan yeni nesil “ÇEVRECİ OTO KURU TEMİZLEME” hizmeti alternatif standart araç temizliği uygulamalarımızda, aracınız klasik sulu yıkamanın yarattığı basınç ve kostik asitli köpükler gibi olumsuz etkenlerine maruz kalmayacağından, seramik kaplama yaptırdıktan sonra yine nano teknoloji oto kuru temizleme ürünlerimiz ile iç/dış araç temizliği hizmetlerimizi tercih ettiğiniz ve marka sadakatini sağladığınız süre içinde aracınızın koruma süresi dikkate değer bir şekilde 3-4 yıla kadar artacak bir koruma sağlayacaktır.

GLOBOWAX gelecek vizyonu ve devamlı artan marka değeri ile sizleri de hizmet noktalarına davet ediyor..

 

GLOBOWAX siyah 400px

GLOBOWAX | ''Nano Shield'' - Seramik Kaplama Ürün Ailesi ile Tanışın !

CAR CARE SEKTÖRÜNDE GLOBOWAX İLE 'YEŞİL' DEVRİME TANIK OLUN !

Teknik Özellikler / Uygulama Tanımı ve Periyodik Bakım

GLOBOWAX Seramik Kaplama uygulaması aracınızın boya ve kaportasını yıllar boyu aynı ışıltı ile korumanız için geliştirilmiş bir boya koruma sistemidir. Seramik koruma, vernik tabakası üzerinde 1-3 mikronluk sert bir tabaka oluşturma işlemidir. Seramik Kaplama , uygulandığı yüzeyle “kovalent” bağlılığı oluşturur. Oluşan tabaka uygulamadan itibaren 72 saatte maximum sertliğe ulaşarak 9H değerine ulaşır.

*Seramik Kaplama Ürün Mukavemeti / Sertlik Derecesi araçların boya tipleri ve özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

 

Hazırlık aşaması; Seramik kaplama uygulamadan önce araç toz, kir ve buna benzer bütün yabancı maddelerden temizlenir. Sonrasında araca kil uygulaması yapılarak aracın üzerine yapışmış pas tozu, kuş pisliği gibi kimyasal ve doğal etmenlerden arındırılır. Ardında Pasta – Cila, boya koruma işlemleri uygulanır. Araç tekrar temizlenerek seramik kaplama uygulaması için hazır hale getirilir. Ayrıca seramik kaplama uygulamasının yapıla bilmesi için aracın bulunduğu ortam kapalı ve steril olmak zorundadır. Seramik kaplamanın yapılabilmesindeki önemli faktörlerden biri de kutu içeriğindeki sünger ve kurulama bezinin kullanılmasıdır. Bu malzemeler seramik kaplama için özel üretilmiş olup, uygulama işlemi sırasında kolaylık sağlamaktadır.

Uygulama aşaması; Seramik kaplama ürünleri araca bölüm bölüm uygulanmalıdır. Örneğin, araç kapısının yarısı, motor kaputunun yarısı gibi… Ürün süngere yeterli miktarda dökülerek yüzeyin üzerinde ilk önce dikey hareketler ile uygulanır ve kurulama bezi ile kurulama işlemi yapılır. Eğer ikinci kat uygulanacak ise yatay hareketler ile sürülmelidir. İlk kat uygulandıktan sonra belli bir süre kuruması beklenmelidir (En az 1 saat). Aracın tamamına seramik malzemesi uygulandıktan sonra kurulama bezi ile kurulanması gerekmektedir ve en az 6 saat kapalı ve steril bir ortamda kuruması beklenmelidir. Bu sayede seramik sertleşir ve koruma amacını gerçekleştirmeye başlar.

Dikkat edilmesi gereken hususlar; Seramik uygulaması bittikten sonra araç 2-3 gün yıkanmamalıdır. Ürünün kovalent bağ ile tutunma ve bütünleşme süreci açısında zaman tnımalı ve bu süreçte araç mümkün olduğu kadar tozsuz bir alanda bekletilmeli, minimumum kullanılmalıdır. Uygulama yapılırken eldiven kullanılması da tavsiye edilmektedir. Kaliteli bir seramik uygulaması ortalama 1 tam gün sürmektedir. Seramiğin aracı ve kendi kalitesini koruması için yılda 2 kere (altı ayda bir) olmak üzere periyodik bakımı yapılmalıdır. Boyalı yüzey ve cam yüzeylerin ürünleri birbirinden farklı ürünlerdir. Bu farklı yüzeylere aynı ürünler kullanılmamalıdır.

Seramik kaplama nasıl yapılır ?

globowax drycarcare otoyikama bayilik urunler 2022 D

Seramik kaplama nedir ?

Seramik kaplama nedir ?

   Seramik kaplama nasıl yapılır sorusu itibariyle önce seramik kaplamanın tanımının ve uygulanma amacının ne olduğunu öğrenmek faydalı olacaktır. Seramik kaplama , içeriğinde elmas tozu bulunduran öz formülasyonlu bir bileşendir , uygulama yapılan yüzeyin deformasyon alanlarını ve üst tabakasını kaplayarak yüzey ile bir bağ oluşturur ve alanda oluşacak olan deformasyonların yüzeyden ziyade seramik kaplama ürün seviyesinde kalarak minimize olması hedeflenir. Bu işleme ingilizcede nano coating denmektedir.

Araçlarda Seramik Kaplama Uygulaması Amacı Nedir ?

 Araçlarda seramik kaplama uygulaması ise aracınızın boya ve kaportasını yıllar boyu aynı ışıltı ile korumanız için geliştirilmiş bir boya koruma sistemidir. Seramik koruma, vernik tabakası üzerinde 1-3 mikronluk sert bir tabaka oluşturma işlemidir. Seramik Kaplama , uygulandığı yüzeyle “kovalent” bağlılığı oluşturur. Oluşan tabaka uygulamadan itibaren 72 saatte maximum sertliğe ulaşarak 9H değerine ulaşır. (2023 Edit: Yıllar içinde gelişen teknolojiler bu süreyi saatler ve dakikalar seviyesine indirgemiştir.)

Seramik Kaplama Hazırlık Aşaması Nasıldır ?

            Hazırlık aşaması; Seramik kaplama uygulamadan önce araç toz, kir ve buna benzer bütün yabancı maddelerden temizlenir. Sonrasında araca kil uygulaması yapılarak aracın üzerine yapışmış pas tozu, kuş pisliği gibi kimyasal ve doğal etmenlerden arındırılır. Ardında Pasta – Cila, boya koruma işlemleri uygulanır. Araç tekrar temizlenerek seramik kaplama uygulaması için hazır hale getirilir. Ayrıca seramik kaplama uygulamasının yapıla bilmesi için aracın bulunduğu ortam kapalı ve steril olmak zorundadır. Seramik kaplamanın yapılabilmesindeki önemli faktörlerden biri de kutu içeriğindeki sünger ve kurulama bezinin kullanılmasıdır. Bu malzemeler seramik kaplama için özel üretilmiş olup, uygulama işlemi sırasında kolaylık sağlamaktadır.

Seramik Kaplama Uygulama Aşamaları Nasıl Olmaktadır ?

            Uygulama aşaması; Seramik araca bölüm bölüm uygulanmalıdır. Örneğin, araç kapısının yarısı, motor kaputunun yarısı gibi… Ürün süngere yeterli miktarda dökülerek yüzeyin üzerinde ilk önce dikey hareketler ile uygulanır ve kurulama bezi ile kurulama işlemi yapılır. Eğer ikinci kat uygulanacak ise yatay hareketler ile sürülmelidir. İlk kat uygulandıktan sonra belli bir süre kuruması beklenmelidir (En az 1 saat). Aracın tamamına seramik malzemesi uygulandıktan sonra kurulama bezi ile kurulanması gerekmektedir ve en az 6 saat kapalı ve steril bir ortamda kuruması beklenmelidir. Bu sayede seramik sertleşir ve koruma amacını gerçekleştirmeye başlar.

Seramik Kaplama Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir ?

            Dikkat edilmesi gereken hususlar; Seramik uygulaması bittikten sonra araç 3 gün yıkanmamalıdır. Uygulama yapılırken eldiven ve bone kullanılması gerekmektedir. Kaliteli bir seramik uygulaması en az 1 gün sürmektedir. Seramiğin aracı ve kendi kalitesini koruması için yılda 2 kere (altı ayda bir) olmak üzere periyodik bakımı yapılmalıdır. Boyalı yüzey ve cam yüzeylerin ürünleri birbirinden farklı ürünlerdir. Bu farklı yüzeylere aynı ürünler kullanılmamalıdır.

GLOBOWAX Yeni Nesil, Çevreci ve Nano Teknolojik Araç Temizliği

Bize Ulaşın !

Uygulamalarımız hakkında detaylı bilgi almak için formu doldurun, sizi arayalım.

(0212) 450-0009

Express Form

Ad-Soyad, Telefon ve Lokasyon Bilgilerinizi Paylaşın, Yardımcı Olalım.

E-Bültenimize Katılın !

GLOBOWAX Hizmetleri , Paket Uygulamaları , Bayilik Yatırımları ile İlgili Özel İndirimler Sadece E-Bültenimizde..

TOP
GLOBOWAX Dry Car Care Profesyonel Oto Yıkama Bayiliği / Bayilik Sürecinde Yatırım Paketi Ücretini Ödemeniz Yeterli ! İSİM HAKKI VE SÜRPRİZ MALİYETLER YOK ! CİRO'DAN PAY ALINMIYOR ! Bayilik Başvuru Formu İçin Tıklayın.
+