UZMAN SOFOR REHBERI TWO
car seat covers leather leather seat covers car velcromag of car seat covers leather

Deri Koltuk mu ? Kumaş Koltuk mu?

Koltuk döşemeleri, sürücülerin rahat ve konforlu sürüş deneyimi yaşamalarının yanında, araçların şık görünmesini de sağlıyor. Koltukların kaplanacağı malzemeler de deri ve kumaş olarak ikiye ayrılıyor. Oto koltuk döşemelerinin seçimi konusunda dikkat edilmesi gerekenlerden daha önce bahsetmiştik. Peki, deri koltuk mu kumaş koltuk mu daha avantajlı, ya da hangisi hangi amaçla tercih edilmeli?

Deri Koltuk mu Kumaş Koltuk mu sorusu cevabı :

Deri Koltuk mu Kumaş Koltuk mu?

Kumaş koltuk, deri koltuğa göre daha sade bir görünüme sahiptir. Hava alan malzemelerden yapıldığı için terletme sorunu da görülmez. Kumaş koltuğun deri koltuğa göre daha avantajlı olduğu konulardan biri de daha düşük maliyetli olmasıdır.

Kumaş koltuğun en büyük dezavantajı, çabuk kirlenmesi ve lekelendiğinde zor temizlenmesidir. Bir de elbette deri koltuklara göre daha sert oldukları da bir gerçek.

Deri koltuk, daha şık ve asil bir görünüme sahiptir. Fakat “Arabada deri koltuk terletiyor” düşüncesi, kumaş koltuk baz alındığında doğrudur. Deri koltuğun dezavantajlarının başında gelen terletme sorunun yanında kışın, özellikle ilk oturulduğunda üşütmesi de gelir. Fakat bu durum, klima ve arabadaki ısıtma sistemi ile çözülebilir.

Diğer yandan deri koltuk, kumaş koltuklara göre daha yumuşaktır. Bu da rahat bir sürüş deneyimi anlamına gelir. Deri koltukların çok fazla kir tutmaması da avantajları arasında yer alıyor.

Aracınızın koltuklarında değişim yapmak isterseniz döşemeyi komple değiştirmek yerine koltuk kılıflarını da kullanabilirsiniz. Fakat koltuk döşemesi seçiminde karar veremiyorsanız şunları göz önünde bulundurmanızda fayda var: Prestijli bir görünüm sizin için önemliyse deri koltuk doğru tercih olacaktır. “Arabamın koltukları sade ve düşük maliyetli olsun, benim için yeterli.” diyorsanız kumaş koltukları tercih edebilirsiniz

nasil oto yikama acarim dry car 1 1 deri koltuk mu kumaş koltuk mu ? 1
Deri Koltuk Mu ? Kumaş Koltuk Mu? 2
TOP
GLOBOWAX Dry Car Care Profesyonel Oto Yıkama Bayiliği / Bayilik Sürecinde Yatırım Paketi Ücretini Ödemeniz Yeterli ! İSİM HAKKI VE SÜRPRİZ MALİYETLER YOK ! CİRO'DAN PAY ALINMIYOR ! Bayilik Başvuru Formu İçin Tıklayın.
+