marka tarihcesi ust banner globowax drycarcare 2022 2
" dry car care " Konseptinin Tarihçesi
2006

 • 2006 yılı sonlarıyla birlikte yurtdışındaki gelişmeleri takiben otomobilde “Nano Teknoloji” ürünleri ile aracın su kullanılmadan temizlenebileceği ürünler ile tanışan MERT ZANDALI ‘nın yurtdışındaki bağlantılarını ve aile şirketi olarak uluslararası ticaret ve lojistik işi yapan altyapılarını da kullanarak ; Söz konusu konsepti araç temizliği hususunda yenilikçi bir iş modeli olarak uygulamaya ve konsepti geliştirmeye karar vermesi ile başlar.

 

 

kapak

 • Konsept için bir standart oluşturma arayışında olan Mert bey, öncelikle bu işi insanlara kolay bir şekilde algılayacakları bir model olarak benimsetmelidir. Sistemde “Su” kullanılmıyordur ve bu özellik ana özellik olarak nitelik ve nicelik olarak vurgulanmalıdır. Bu nedenle dönemin mevcut popüler iş dalı olan elbise “Kuru Temizleme” “ DRY CLEAN / DRY CARE ” uygulamalarından esinlenerek, İngilizceyi bilmeyen insanların dahi o dönemde “DRY” ‘ın “Kuru” ve “CAR” kelimesinin “Otomobil” ve “CARE” kelimesinin “Bakım“ olduğunun bilindiği gerçeğinden yola çıkarak araçlarda kuru temizleme sistemi olarak adlandıracağı bu yeni konseptin ismini “DRY CAR CARE” yani “Oto Kuru Temizleme” olarak belirlemiştir. Bu şekilde insanlar konsepti daha iyi tanıyacaklardır.

 

 

 

kapak

 • Öncelikli olarak bu yeni konsepti insanlara anlatmak ve daha geniş kitlelere sunabilmek amacıyla geleceğin ana pazarlama aracı olarak öngörülen web sitesi tescili yapılır.

 

 

kapak

 • Söz konusu web sitesi an itibarı ile makaleyi incelemekte olduğunuz drycarcare.com ‘dur ve faaliyet başlangıcıyla beraber 15 seneyi aştığımız bugünlerde sektördeki liderliğini korumaktadır.

 

 

kapak

 

 • (Önemli Dipnot; drycarcare.com sitesi konsepti tanıtmak amacıyla bir pazarlama aracıdır ve resmi sitemiz olan globowax.com.tr sitemizin bir alt alan adıdır. Tıpkı diğer sahip olduğumuz 120’ye yakın anahtar domain/alan adında olduğu gibi..) - Örn. - drycarcare.net drycarcare.org , drycarcare.co , otoyikamabayiligi.com otoyikamabayilik.com , otoyikamabayi.com , susuzotoyikama.com , susuzaractemizligi.com , yeninesilaractemizligi.com , susuzaracyikama.net , susuzyikama.com vb daha birçok anahtar domain..

 

 

kapak

 • Marka oluşturmadan önceki bu ilk adımda hedef insanlara bu işin varlığını tanıtmak ve benimsetmek ve bu süreçte yaşanacak olumlu veya olumsuz tüm tecrübelerin franchise modeli öncesinde oluşturulacak marka kimliğine zarar vermeden en stabil hale getirilmesini sağlamaktır. Bu doğrultuda pilot markalar yaratılacak ve bu şekilde gelecekte kurulacak ana marka kimliği korumuş olacaktır.

 

 

kapak

 

 

 • Pilot marka uygulamalarında önce “dry car cleaning” kimlik olarak kullanılmış ve bu marka ile hem hizmetler geliştirilmiş hem de franchise/bayilik modeline gidilen yolda tecrübe kazanılmıştır.

 

 

kapak

 • Marka ve oluşturulacak sektör ve kimlik ile ilgili tüm pazarlama kanallarında önemler alınmıştır. Bu önemlerin ne önemlisi, konseptin korunması ve geleceği ile ilgili vizyon ışığında tüm anahtar kelime alan adlarının mümkün olduğunca tahmin edilerek alınmasıdır. ( yaklaşık 120 ’ye yakın domain/alan adı tescili | *önemli bir yatırımdır ) Bu şekilde emek korunmuş olacaktır.

 

 

kapak

 • Sonradan elde edilen bilgiler ve internet ortamındaki gelişmeleri takiben başka kişilerin de yakın zamanlı olarak benzer faaliyetler içine girdikleri öğrenilir, kaldı ki pazar oldukça geniştir. Doğru bir çalışma ile reklam ve tanıtım yükü azaltılacağından bu konuda endişe duyulmaz, aksine olumlu karşılanır.

 

 

kapak

 • Fakat zaman içinde görülür ki söz konusu kişiler sektörde önemli stratejik hatalar yapacak ve henüz tanınmayan bir konsepti gerçeküstü bir bedelle pazarlamaya çalışacaklardır. Takdir edersiniz kimse bu nedenli büyük meblağları başarısı henüz ispatlanmamış bir iş modeline kimse yatırmayacaktır ya da sayılı yatırımcıya ulaşılacaktır. Zaman içerisinde söz konusu girişim ve girişimciler, kısa vadeli kazanç planları neticesinde başarısız olmuşlardır ve tarihe karışmışlardır. Bu noktada hep markayı korumak ve konsepti tanıtmak adına faaliyetler göstermekle ne kadar haklı olduğumuzu tecrübe etmiş olmanın mutluluğunu yaşadık.

 

 

kapak

 • Sektör geliştikçe, konsepte insanların ilgisi arttı ve franchise modeli olarak pazarlama faaliyetlerine başladık. Tabi konseptin karlılığını göre kişiler klasik kısa yoldan para kazanma amaçlarıyla hemen girişimlere başladılar ve orijinal ürünümüzün formülasyonu ile ilgili hiçbir benzerliği olmayan ürünleri “susuz araç yıkama” ürünleri olarak pazarlamaya başladılar. Aslında yaptığımız iş “Yıkama” bile değildi, “Temizleme” işi idi. Ancak bu tarz tanıtımlarla insanlarında bu konsepti “ Susuz Araç Yıkama ” ya da “ Susuz Oto Yıkama “ olarak yanlış bir tabir ile tanımalarına neden oldular. Bizler de insanlara gerektiğinde konsepti bu şekilde anlatmak durumunda kaldık.

 

 

kapak

 • Uygulamalar genel manada “susuz” olarak yapılmıyor, aksine sıvı bazlı temizlik ürünleri ile yaklaşık 100 Litre ortalaması ile su tüketen klasik basınçlı yıkama uygulamalarını toplamda yarım litre ( 500ml ) ürün sarfiyatına kadar düşürebiliyordu.

 

 

kapak

 

 • Süreç içerisinde iş ve konsept gelişti, aynı zamanda zaman içerisinde ortaklık ilişkileri ve franchise ilişkileri de tecrübe edildi. İyi veya kötü olarak bir şekilde kollektif çalışma imkanı bulduğumuz kişiler oldu; Bayii diyalogları kuruldu, memnuniyet yaratıldı insanlar ayrıcalıklı hizmet aldı ve mutlu oldular. Aynı zamanda çeşitli bayi tecrübeleri yaşandı , doğru yatırımcıyı seçmek konusunda deneyimler kazanıldı; Yine iyi ve kötüsü ile bugün birlikte devam edemediğimiz insanlar bile ürün ve hizmet kalitesinden ziyade, gerekli sermaye yetersizliği ve iş dışı özel konular nedeni ile ayrılıklar yaşadılar ama iş konusunda hem olumlu ve mutlu oldular.

 

 

kapak

 • Sektörde birçok kişiye ve girişimciye ilham olduk, benzer yatırımlar yapmak arzusunda oldular. Sektör lokomotifi olan bir anlayışla hep geliştik ve hep takip edildik, bize ulaşan binlerce kişiyi yenilikçi işmodelimiz hakkında hep aynı hassasiyet ile bilgilendirdik. Taklit edildik, takip edildik. Müşteri gibi arandık, konsept hakkında bu işe ilgili yatırımcı kişileri bilinçli olarak saatlerce eğittik, aydınlattık, bilgilendirdik, meraklarını giderdik, ufuklarını açtık , onlarca bedelsiz numune gönderdik; ama hep o kişilerin sektöre ilgi duyan yapılanmalarıyla rakip olmaya çalışan girişimler olduğunu bildik , farkındaydık ,  çünkü tecrübeliydik. İnsanlar öğrensin ve bilinçlensin, "susuz araç temizliği" konsept tanıtım faaliyetlerimizi haififletsin istedik..

 

 

kapak

 • Artık doğru zaman yakalanmıştı, arz ve talep dengesi oluşturulmuştu ve gerçek markanın ortaya çıkması zamanı idi..

 

 

kapak

PRESENT

Dry Car Care Konsepti Tarihçesi ve GLOBOWAX

 

WEB-GLOBOWAX-400px
globowax markası nasıl oluştu ?

 

GLOBOWAX Markası Nasıl Yaratıldı ve Gelişimi Nasıl Oldu ?

Gelinen son noktada markamız gelişen imkan ve ihtiyaçlar doğrultusunda gerçek kimliğine GLOBOWAX olarak ulaştı ve GLOBOWAX | DRY CAR CARE konsept olarak tescil sürecine alındı. Bugün yalnızca geçmişte edindiğimiz tecrübeler ile yaratıcısı olduğumuz “dry car care” konsepti ile değil, aynı zamanda mevcut tüm temizlik uygulamalarını da içinde barındıran;

(1) GLOBOWAX | DRY CAR CARE Yeni nesil “ Oto Kuru Temizleme ” konsepti haricinde,

farklı konseptler ile de müşterilerimize hizmetler sunmaya başladık.

Nasıl Bayi Olurum ?
dry car care konsepti tarihçesi

dry car care konsepti tarihçesi

GLOBOWAX konseptleri

WEB-GLOBOWAX-logo-400px
dry car care konsepti tarihçesi

(2) GLOBOWAX | PROFESSIONAL DETAILING

Profesyonel Detaylı Temizlik Uygulamaları

GLOBOWAX-CAR-WASH-SYSTEMS-300px-81px

(3) GLOBOWAX | CAR WASH SYSTEMS

Klasik Basınçlı Yıkama Uygulamaları

GLOBOWAX-YATCH-CARE-300

(4) GLOBOWAX | STEAM WASH

Buharlı Temizlik Uygulamaları

GLOBOWAX-NANO-CARE-300px

(5) GLOBOWAX | NANO CARE

Yeni Nesil Nano Koruma Uygulamaları

GLOBOWAX-YATCH-CARE-300px

(6) GLOBOWAX | YATCH CARE

Marina / Yat Temizlik Uygulamaları

Konseptler faaliyetine başladığımız standartlarımızdan bazılarıdır.

(* Bir GLOBOWAX Bayisi Gerekli Ürün ve Ekipman Yatırımlarını Gerçekleştirdikten Sonra,

Yukarıda Belirtilen Tüm Konsept Uygulamalarımızı Bünyesinde Herhangi Bir Extra Ücret Ödemeden Gerçekleştirebilmektedir.. )

 • GLOBOWAX markamız olarak bugün günümüzde 80’e yakın nokta ile hem yurt içinde hem yurt dışında faaliyet gösteriyoruz ve aktif bayi sayımızın yarıya yakınını da yurtdışından konseptimize ve markamıza güvenen yatırımcılar oluşturmaktadır.
 • Türkiye’de oluşan yabancı isimli markaların %90 ’ını yurtdışından distributorlüğü alınan markalar oluturmaktadır. Hazır iş modellerinin toplu maddi yatırımlar ile sahiplenilerek uygulanması kolay bir yöntem olmakla birlikte; Bizler bir Türk markası olarak GLOBOTURK TİCARET Ltd. Firmamızın GLOBOWAX markasının GLOBOWAX | DRY CAR CARE yenilikçi konsepti ile zamanla işi sıfır noktasından tecrübe ederek yurtdışına ihraç eder bi konuma getirmekte kendimizi günümüzde başarılı saymakta sakınca görmüyoruz..
 • Siz değerli yatırımcıların da emeğin ve marka potansiyelinin karşılığını görüp GLOBOWAX markamızı en az bizler kadar bölgenizde sahiplendiğiniz için teşekkürü özelinizde bir borç biliriz..

Destekleriniz İçin Teşekkürler Türkiye ve Uluslararası Yatırımcılarımız, hep birlikte GLOBOWAX Ailesi olarak nice güzel günlere…

Saygılarımızla,

www.globowax.com.tr | www.drycarcare.com/bayilik

dry car care konsepti tarihçesi

dry car care oto yıkama bayiligi
globowax , dry car care , oto yıkama bayiliği nasıl açarım , oto yıkama , bayilik , franchising , oto kuru temizleme , mobil oto yikama
TOP
GLOBOWAX Dry Car Care Profesyonel Oto Yıkama Bayiliği / Bayilik Sürecinde Yatırım Paketi Ücretini Ödemeniz Yeterli ! İSİM HAKKI VE SÜRPRİZ MALİYETLER YOK ! CİRO'DAN PAY ALINMIYOR ! Bayilik Başvuru Formu İçin Tıklayın.
+