" dry car care " Konseptinin Tarihçesi
2006

 • 2006 yılı sonlarıyla birlikte yurtdışındaki gelişmeleri takiben otomobilde “Nano Teknoloji” ürünleri ile aracın su kullanılmadan temizlenebileceği ürünler ile tanışan MERT ZANDALI ‘nın yurtdışındaki bağlantılarını ve aile şirketi olarak uluslararası ticaret ve lojistik işi yapan altyapılarını da kullanarak ; Söz konusu konsepti araç temizliği hususunda yenilikçi bir iş modeli olarak uygulamaya ve konsepti geliştirmeye karar vermesi ile başlar.

 

 

kapak

 • Konsept için bir standart oluşturma arayışında olan Mert bey, öncelikle bu işi insanlara kolay bir şekilde algılayacakları bir model olarak benimsetmelidir. Sistemde “Su” kullanılmıyordur ve bu özellik ana özellik olarak nitelik ve nicelik olarak vurgulanmalıdır. Bu nedenle dönemin mevcut popüler iş dalı olan elbise “Kuru Temizleme” “ DRY CLEAN / DRY CARE ” uygulamalarından esinlenerek, İngilizceyi bilmeyen insanların dahi o dönemde “DRY” ‘ın “Kuru” ve “CAR” kelimesinin “Otomobil” ve “CARE” kelimesinin “Bakım“ olduğunun bilindiği gerçeğinden yola çıkarak araçlarda kuru temizleme sistemi olarak adlandıracağı bu yeni konseptin ismini “DRY CAR CARE” yani “Oto Kuru Temizleme” olarak belirlemiştir. Bu şekilde insanlar konsepti daha iyi tanıyacaklardır.

 

 

 

kapak

 • Öncelikli olarak bu yeni konsepti insanlara anlatmak ve daha geniş kitlelere sunabilmek amacıyla geleceğin ana pazarlama aracı olarak öngörülen web sitesi tescili yapılır.

 

 

kapak

 • Söz konusu web sitesi an itibarı ile makaleyi incelemekte olduğunuz drycarcare.com ‘dur ve faaliyet başlangıcıyla beraber 8 seneyi aştığımız bugünlerde sektördeki liderliğini korumaktadır.

 

 

kapak

 

 • (Önemli Dipnot; drycarcare.com sitesi konsepti tanıtmak amacıyla bir pazarlama aracıdır ve resmi sitemiz olan globowax.com.tr sitemizin bir alt alan adıdır. Tıpkı diğer sahip olduğumuz 70’e yakın anahtar domain/alan adında olduğu gibi..) - Örn. - susuzotoyikama.com , susuzaractemizligi.com , yeninesilaractemizligi.com , susuzaracyikama.net , susuzyikama.com vb daha birçok anahtar domain..

 

 

kapak

 • Marka oluşturmadan önceki bu ilk adımda hedef insanlara bu işin varlığını tanıtmak ve benimsetmek ve bu süreçte yaşanacak olumlu veya olumsuz tüm tecrübelerin franchise modeli öncesinde oluşturulacak marka kimliğine zarar vermeden en stabil hale getirilmesini sağlamaktır. Bu doğrultuda pilot markalar yaratılacak ve bu şekilde gelecekte kurulacak ana marka kimliği korumuş olacaktır.

 

 

kapak

 

 

 • Pilot marka uygulamalarında önce “dry car cleaning” kimlik olarak kullanılmış ve bu marka ile hem hizmetler geliştirilmiş hem de franchise/bayilik modeline gidilen yolda tecrübe kazanılmıştır.

 

 

kapak

 • Marka ve oluşturulacak sektör ve kimlik ile ilgili tüm pazarlama kanallarında önemler alınmıştır. Bu önemlerin ne önemlisi, konseptin korunması ve geleceği ile ilgili vizyon ışığında tüm anahtar kelime alan adlarının mümkün olduğunca tahmin edilerek alınmasıdır. ( yaklaşık 100 ’e yakın domain/alan adı tescili ) Bu şekilde emek korunmuş olacaktır.

 

 

kapak

 • Sonradan elde edilen bilgiler ve internet ortamındaki gelişmeleri takiben başka kişilerin de yakın zamanlı olarak benzer faaliyetler içine girdikleri öğrenilir, kaldı ki pazar oldukça geniştir. Doğru bir çalışma ile reklam ve tanıtım yükü azaltılacağından bu konuda endişe duyulmaz, aksine olumlu karşılanır.

 

 

kapak

 • Fakat zaman içinde görülür ki söz konusu kişiler sektörde önemli stratejik hatalar yapacak ve henüz tanınmayan bir konsepti gerçeküstü bir bedelle pazarlamaya çalışacaklardır. Takdir edersiniz kimse bu nedenli büyük meblağları başarısı henüz ispatlanmamış bir iş modeline kimse yatırmayacaktır ya da sayılı yatırımcıya ulaşılacaktır. Zaman içerisinde söz konusu girişim ve girişimciler, kısa vadeli kazanç planları neticesinde başarısız olmuşlardır ve tarihe karışmışlardır. Bu noktada hep markayı korumak ve konsepti tanıtmak adına faaliyetler göstermekle ne kadar haklı olduğumuzu tecrübe etmiş olmanın mutluluğunu yaşadık.

 

 

kapak

 • Sektör geliştikçe, konsepte insanların ilgisi arttı ve franchise modeli olarak pazarlama faaliyetlerine başladık. Tabi konseptin karlılığını göre kişiler klasik kısa yoldan para kazanma amaçlarıyla hemen girişimlere başladılar ve orijinal ürünümüzün formülasyonu ile ilgili hiçbir benzerliği olmayan ürünleri “susuz araç yıkama” ürünleri olarak pazarlamaya başladılar. Aslında yaptığımız iş “Yıkama” bile değildi, “Temizleme” işi idi. Ancak bu tarz tanıtımlarla insanlarında bu konsepti “ Susuz Araç Yıkama ” ya da “ Susuz Oto Yıkama “ olarak yanlış bir tabir ile tanımalarına neden oldular. Bizler de insanlara gerektiğinde konsepti bu şekilde anlatmak durumunda kaldık.

 

 

kapak

 • Uygulamalar genel manada “susuz” olarak yapılmıyor, aksine sıvı bazlı temizlik ürünleri ile yaklaşık 100 Litre ortalaması ile su tüketen klasik basınçlı yıkama uygulamalarını toplamda yarım litre ( 500ml ) ürün sarfiyatına kadar düşürebiliyordu.

 

 

kapak

 

 • Süreç içerisinde iş ve konsept gelişti, aynı zamanda zaman içerisinde ortaklık ilişkileri ve franchise ilişkileri de tecrübe edildi. İyi veya kötü olarak bir şekilde kollektif çalışma imkanı bulduğumuz kişiler oldu; Bayii diyalogları kuruldu, memnuniyet yaratıldı insanlar ayrıcalıklı hizmet aldı ve mutlu oldular. Aynı zamanda çeşitli bayi tecrübeleri yaşandı , doğru yatırımcıyı seçmek konusunda deneyimler kazanıldı; Yine iyi ve kötüsü ile bugün birlikte devam edemediğimiz insanlar bile ürün ve hizmet kalitesinden ziyade, gerekli sermaye yetersizliği ve iş dışı özel konular nedeni ile ayrılıklar yaşadılar ama iş konusunda hem olumlu ve mutlu oldular.

 

 

kapak

 • Sektörde birçok kişiye ve girişimciye ilham olduk, benzer yatırımlar yapmak arzusunda oldular. Sektör lokomotifi olan bir anlayışla hep geliştik ve hep takip edildik, bize ulaşan binlerce kişiyi yenilikçi işmodelimiz hakkında hep aynı hassasiyet ile bilgilendirdik. Taklit edildik, takip edildik. Müşteri gibi arandık, konsept hakkında bu işe ilgili yatırımcı kişileri bilinçli olarak saatlerce eğittik, aydınlattık, bilgilendirdik, meraklarını giderdik, ufuklarını açtık , onlarca bedelsiz numune gönderdik; ama hep o kişilerin sektöre ilgi duyan yapılanmalarıyla rakip olmaya çalışan girişimler olduğunu bildik , farkındaydık ,  çünkü tecrübeliydik. İnsanlar öğrensin ve bilinçlensin, "susuz araç temizliği" konsept tanıtım faaliyetlerimizi haififletsin istedik..

 

 

kapak

 • Artık doğru zaman yakalanmıştı, arz ve talep dengesi oluşturulmuştu ve gerçek markanın ortaya çıkması zamanı idi..

 

 

kapak

PRESENT

Konsept Tarihçesi ve GLOBOWAX

WEB-GLOBOWAX-400px

GLOBOWAX Markası ve Gelişimi

 

Gelinen son noktada markamız gelişen imkan ve ihtiyaçlar doğrultusunda gerçek kimliğine GLOBOWAX olarak ulaştı ve GLOBOWAX | DRY CAR CARE konsept olarak tescil sürecine alındı. Bugün yalnızca geçmişte edindiğimiz tecrübeler ile yaratıcısı olduğumuz “dry car care” konsepti ile değil, aynı zamanda mevcut tüm temizlik uygulamalarını da içinde barındıran;

 

(1) GLOBOWAX | DRY CAR CARE Yeni nesil “ Oto Kuru Temizleme ” konsepti haricinde,

farklı konseptler ile de müşterilerimize hizmetler sunmaya başladık.

 

WEB-GLOBOWAX-logo-400px

(2) GLOBOWAX | PROFESSIONAL DETAILING

Profesyonel Detaylı Temizlik Uygulamaları

GLOBOWAX-CAR-WASH-SYSTEMS-300px-81px

(3) GLOBOWAX | CAR WASH SYSTEMS

Klasik Basınçlı Yıkama Uygulamaları

GLOBOWAX-YATCH-CARE-300

(4) GLOBOWAX | STEAM WASH

Buharlı Temizlik Uygulamaları

GLOBOWAX-NANO-CARE-300px

(5) GLOBOWAX | NANO CARE

Yeni Nesil Nano Koruma Uygulamaları

GLOBOWAX-YATCH-CARE-300px

(6) GLOBOWAX | YATCH CARE

Marina / Yat Temizlik Uygulamaları

 

Konseptler faaliyetine başladığımız standartlarımızdan bazılarıdır.

(* Bir GLOBOWAX Bayisi Gerekli Ürün ve Ekipman Yatırımlarını Gerçekleştirdikten Sonra,

Yukarıda Belirtilen Tüm Konsept Uygulamalarımızı Bünyesinde Herhangi Bir Extra Ücret Ödemeden Gerçekleştirebilmektedir.. )

 

 

 • GLOBOWAX markamız olarak bugün günümüzde 50’ye yakın nokta ile hem yurt içinde hem yurt dışında faaliyet gösteriyoruz ve aktif bayi sayımızın yarıya yakınını da yurtdışından konseptimize ve markamıza güvenen yatırımcılar oluşturmaktadır.

 

 • Türkiye’de oluşan yabancı isimli markaların %90 ’ını yurtdışından distributorlüğü alınan markalar oluturmaktadır. Hazır iş modellerinin toplu maddi yatırımlar ile sahiplenilerek uygulanması kolay bir yöntem olmakla birlikte; Bizler bir Türk markası olarak GLOBOTURK TİCARET Ltd. Firmamızın GLOBOWAX markasının GLOBOWAX | DRY CAR CARE yenilikçi konsepti ile zamanla işi sıfır noktasından tecrübe ederek yurtdışına ihraç eder bi konuma getirmekte kendimizi günümüzde başarılı saymakta sakınca görmüyoruz..

 

 

 • Siz değerli yatırımcıların da emeğin ve marka potansiyelinin karşılığını görüp GLOBOWAX markamızı en az bizler kadar bölgenizde sahiplendiğiniz için teşekkürü özelinizde bir borç biliriz..

 

 

Destekleriniz İçin Teşekkürler Türkiye ve Uluslararası Yatırımcılarımız, hep birlikte GLOBOWAX Ailesi olarak nice güzel günlere…

Saygılarımızla,

 

WEB-GLOBOWAX-logo-400px

 

 

 

2018 BAHAR SEZONUNDA RÜZGARI YAKALA, HAREKETE GEÇ !

GLOBOWAX 2018 BAHAR SEZONUNDA YEPYENİ PAKET SEÇENEKLERİ İLE YATIRIMCISINA YENİ FIRSATLAR SUNUYOR !
HER BÜTÇEYE HİTAP EDEN FARKLI YATIRIMCI TİPLERİNE GÖRE PLANLADIĞIMIZ , YATIRIMINIZ ARTTIKÇA DAHA FAZLA YETKİ VE SORUMLULUK ALABİLECEĞİNİZ HAZIR YATIRIM PAKETLERİMİZ..

Ana Konsept Paketleri ( Her Paket Yatırımına Seçeceğiniz 1 Hediye Paketi Dahildir. )

GLOBOWAX 'ın sizler için hazırlamış olduğu her bütçe ve hizmet çeşitliliğine göre sınıflandırılmış ana paketlerimiz.

Özel Çözüm Paketleri

GLOBOWAX ailesine dahil olmak adına yatırımcı özelinde farklı avantajlar barındıran ara hizmet paketlerimiz..

ANA YATIRIM PAKETLERİNDE GEÇERLİ EK HEDİYE PAKETLERİMİZ

(G2) GO-GARAJ - (G3) GO-İSTASYON - (G4) GO-HANGAR YATIRIMLARINDA GEÇERLİ HEDİYE PAKETLERİMİZ

Bölge Ana Bayiliği / Distribütörlük ve Mimari Paketler

GLOBOWAX 'da bölgenizde bayilikler verme, ürün dağıtımı, koordinasyon yetkileri dahilinde hareket edebileceğiniz yetki ve mimari paketlerimiz..

GLOBOWAX Franchise / Bayi Olmanın Avantajları

Her Bütçeye Hitap Eden 10 Farklı Yatırım Paketi

Düşük Yatırım Maliyeti

Kendi İşinizin Patronu Olun !

Online Randevu ile Hizmet İmkanı

Sınırsız Hareket Kabiliyeti

Adreste İç / Dış Araç Temizlik hizmeti

Yerinde Filo Temizlik Hizmetleri

30 - 45 Dk Servis Süresi

Mobil Konseptte Sabit Dukkan Giderleri Yok

Müşteri İlişkileri Yazılımı (CRM) Altyapısı

Profesyonel Detaylı Temizlik Hizmetleri

En Son Nano Teknoloji Ürünleri ile Fark Yaratın !

Oto Yıkama Ruhsatına İhtiyaç Yok !

Seramik Kaplama Uygulamaları

Buharlı Temizlik Uygulamaları

Uygun Altyapı İle Köpüklü Yıkama

Bayilik Başvuru Formu ( Paketler 2018 )

 • Kişisel Bilgiler

 • Geçmiş iş deneyimleriniz..
 • Franchise / Bayilik Bilgileri

  Bayilik Talebiniz ile ilgili detayların bulunduğu bölüm.
 • Lütfen Belirtiniz..
 • Lütfen Belirtiniz..
 • Hediye Seçimleri Sadece GO-GARAJ , GO-ISTASYON ve GO-HANGAR paketleri için geçerlidir.

GLOBOWAX | DRY CAR CARE | TÜRKİYE 'DE +60 BAYİ / FRANCHISE SAYISINA ULAŞTI ! SİZ DE BU KARLI YATIRIMA ORTAK OLABİLİR , BÖLGENİZDE "İLK" OLMANIN AYRICALIKLARINI YAŞAYABİLİRSİNİZ..

TOP