GLOBOWAX Dry Car Care siyah zemin logo 450px

Pasta, Cila, Boya Koruma Nedir ?

002 neden dry car care

Pasta Cila Boya Koruma Nedir ?

Özellikle belirtmek isteriz ki biz pasta yapmıyoruz ya da çizikleri dolduruyoruz şeklindeki söylemler kesinlikle yanlıştır. Dünya üzerinde çizikleri kalıcı olarak onarmanın tek yolu pasta yapmaktır. Çizik giderme ya da pasta işlemi çiziğin çevresinin çiziğin derinliğine eşitlenmesidir. Bu işlem doğru yapılırsa endişe edilecek bir durum yoktur ve aracın ömrü boyunca defalarca tekrarlanabilir.

Bu işlemler sırasında çiziğin derinliğine uygun pasta ve polisaj süngeri tercih edilmeli, mükemmel bir polisaj makinesi uygun devirlerde uygun baskılarla kullanılmalıdır. Her araç ve her çizik için aynı pasta ve süngeri kullanmak, aracın durumuna uygun hareket etmemek bazı araçlar için gereksiz bazı araçlar için de yetersiz olacak ve doğru sonuç elde edilemeyecektir.

Pastalar günümüz modern otomobillerinde kullanılan boyalara uygun olmalıdır. Silikon, teflon, balmumu, solvent içermemelidir.

Hare Nedir?

Pasta işlemi sırasında polisaj makinesinin yüzey üzerinde yarattığı ısı, polisaj süngeri ya da polisaj keçesinin meydana getirdiği mikro çizikler özellikle koyu renkli araçlarda ışık ya da güneş altında görülen hare denilen beyaz dalgalara neden olurlar. Doğru bir pasta, alet ve teknikle bu sorunun yaşanma riski sıfırdır.

Cila Nedir? 

Cila, carnauba (Brezilya da yetişen palmiye türünden bir ağacın yapraklarından elde edilen yağ), çeşitli sentetik cilalar, polimerler, teflon, silikon bazlı maddelerin birkaçından veya tamamından oluşan bir üründür.


Profesyonel Araç Temizliği ve Bakımı İstasyonu Yatırımcısı Olmak İster Misiniz ?

Hemen aşağıdaki formumuzu doldurabilir , tüm sorularınızı birlikte yanıtlamak adına sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.


1 Step 1

GWAX LOGO 1 sml opt 80PX 1 pasta cila boya koruma nedir ? 1
Dry Car Care Bayilik Ön Başvurusu - 2024

"Aşağıdaki formu eksiksiz bir şekilde doldurduğunuzda, sizlere GLOBOWAX Dry Car Care oto yıkama bayiliği yatırımı hakkında maliyetler, referans içerikler, paket ve konseptler dahil bir çok detaylı bilgiyi doğru olarak sunabileceğiz."

Bilgi Edinme Formu :
Franchise / Bayilik Bölge Bilgileri
Bayilik Talep Ettiğiniz İl (Yurtdışı ise Ülke)*
Bayilik Talep Ettiğiniz İlçe / Semt / Bölge (Yurtdışı ise Şehir)*
BİRİNCİL PAKET SEÇİMİNİZ : OCAK 2024 tarihi itibarı ile Geçerli Fiyatlardır. (*Paketlere KDV Dahildir)
İKİNCİL PAKET SEÇİMİNİZ : ( SEÇİMİNİZ ZORUNLU DEĞİLDİR )
EK BİLGİ - İş Sermayesi Olarak Kullanabileceğim Bir Aracım Var :
İş Başlamayı Planladığınız Zaman Aralığınız :
Marka Konseptimizi Ne Kadar Beğendiniz ?Yorumlarınız Bizim için Çok Değerli..
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

globowax drycarcare franchise pasta cila boya koruma nedir ? 2
Pasta, Cila, Boya Koruma Nedir ? 3
GLOBOWAX 2023 SOSYAL MEDYA 001
TOP
GLOBOWAX Dry Car Care Profesyonel Oto Yıkama Bayiliği / Bayilik Sürecinde Yatırım Paketi Ücretini Ödemeniz Yeterli ! İSİM HAKKI VE SÜRPRİZ MALİYETLER YOK ! CİRO'DAN PAY ALINMIYOR ! Bayilik Başvuru Formu İçin Tıklayın.
+