UZMAN SOFOR REHBERI TWO
vw2

Otomobil Tutkunlarının 6 Tipik Özelliği

 

Tüm dünyada otomotiv sektörünün her yıl daha da güçlenmesini otomobil tutkunlarına borçlu olduğunu söyleyebiliriz. Başkaları için fanatizm olarak değerlendirilebilecek otomobil aşkı, belki de çocukluktan, ilk araba hayalinden başlar.

Siz de bir otomobil tutkunu musunuzŞu davranışlar size de çok tanıdık geliyor mu?

1- Araba Yıkamak Onlar İçin Bir Törendir

Bazı sürücüler araba yıkama işini zaman kaybı olarak görür, üşenir. Ama bir araba aşığı için araba yıkamak adeta bir seremonidir. Hatta birçoğu araba yıkama servislerine bile karşıdır. İster ki uzun uzun, güzel güzel kendisi yıkasın.

2- Araba Markalarının En Sıkı Takipçileri

Her otomobil tutkununun gönlünde bir araba markası yatar. Bu araba markalarının tarihçelerini,çıkardıkları yeni modelleri, her şeyi ilk onlar bilir. Hiçbir şekilde sevdikleri markalara laf söyletmezler.

3- Yol Sormak mıO da Ne?

Otomobil tutkunu ilk kez gittiği bir yolda bile olsa birilerinden yol tarifi almayı başarısızlık olarak kabul eder. 

4- Ekranlarda Bile Hep Bir Otomobil Arayışı

Bir otomobil tutkunu dizi veya film izlerken bile odağında otomobil vardır. Hangi karakter hangi marka otomobil kullanılıyor, hangi sahnede kim hangi model arabada o meşhur repliği söylemiş ve çok daha fazlası.

5- İlanlara Bakmak Onlar İçin Hobidir

Sıfır ya da ikinci el otomobil almayacak olsalar bile otomobil alım-satım sitelerinde gezinmek onlar için hobidir. Hangi marka ve model arabalar hangi fiyat aralığında, hepsini bilirler.

6- Otomobil Aksesuarları Onlar İçin Lüks Değil; Gereklilik

Yolda olmak başlı başına bir keyiftir. Bu keyfi araç içi aksesuarlarla artırarak çok daha konforlu hale getirebilirsiniz. Herkesin kişisel tercihleri farklı olsa da son zamanlarda çok popüler olan aksesuarları listeledik.

Telefon tutucu: 

Akıllı telefonlarınızı araç içinde rahatlıkla kullanma fırsatı yaratır. Haritadan aradığınız yere ulaşmaya çalışırken, telefonda önemli bir görüşme yaparken dikkatsizlikten kaynaklanan kazaların da önüne geçmiş oluyorsunuz.

Su ısıtıcılı termos kupa: 

Çay kahve keyfinden vazgeçmeyenlerin tercihi olan termos kupalar, uzun yolcukluklarda sizi kahve satan bir yer bulma zorunluluğundan kurtarıyor.

Araç içi hava temizleyici: 
Güneş enerjisiyle çalışan hava temizleyici araç içerisindeki havayı dışarıdan aldığı hava ile tazeleyerek sağlıklı bir yolculuk sunar.

Koltuk arkası eşya düzenleyici: 

Pratik bir şekilde aracınızın içindeki dağınıklığı düzenleyebilir, böylelikle sizin için önemli şeyleri ararken kaybettiğiniz zamanı telafi edebilirsiniz.

Masajlı bel yastığı desteği:

Trafikte geçirdiğiniz uzun saatlerde ya da çıktığınız seyahatlerde belinize rahatlatan bu destek, omurganızın da düzgün şekilde durmasını sağlar.

 

TOP