webicin

Volkswagen’in 2018 otomobil piyasasına sunmaya hazırladığı yeni Arteon serisi, CC modelinin yerini alacak.

VW group üst klasman otomobil sınıfına dahil olacak olan Volkswagen Arteon dinamik yapısı, mükemmel görünümü ve güçlü yapısı ile sınıfında lider konuma gelmeyi planlıyor.

Alman otomobil devi, Passat’ın CC modelinin yüksek itibarı ve satış taleplerini göz önünde bulundururak, bu alanda ciddi bir yeniliğe gitmek istemiş. Passat CC yerine tam anlamıyla bir CC serüvenine atılmak oldukça doğru bir hamle gibi görünüyor.

İşte Volkswagen Arteon hakkında bazı detaylar,

Tasarım

Motor teknolojisi ve sağlamlık kadar görsellik de özellikle premium sınıfı araçlar için vazgeçilmez olmak zorunda. Yeni Arteon’da bu muazzam görselliği yakalamak için yapılan çalışmalar oldukça başarılı olmuş. Her bakımdan şık ve lüks görünümlü bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor.

Volkswagen Arteon Dış Görünüm
Volkswagen Arteon Dış Görünüm

Volkswagen yüksek oranda yeniliklere açık olarak tasarladığı Arteon, görsel bakımdan adeta Mercedes modelleriyle rekabet edecek duruma geldi.

İç tasarım kısmında özellikle yeni nesil otomobillerde rastladığımız fonksiyonel kokpit ve paket olarak ayarlanabilen ekran büyüklüğü dikkat çekici unsurların arasında geliyor.

Arteon İç Tasarım
Arteon İç Tasarım

Diğer serilerde olduğu gibi ağırlıklı olarak piano black renginin tercih edildiği kokpit kısmı, deri koltuklar ve krom görsel detaylar ile dört dörtlük bir hale gelmiş.

Kısaca ne uzay aracı gibi karmaşık ne de bomboş, ideal bir tasarıma sahip.

Volkswagen Arteon Boyutları

Arteon boyut olarak ideal ölçütlere sahip olarak üretilecek, araç uzunluğu 4.8 metre, araç genişliği 1.8 metre mesafeye sahiptir.

Yeni CC Volkswagen Arteon
Yeni CC Volkswagen Arteon

Geniş bagaj hacmi ise standart CC’ye göre daha makul bir derinliğe kavuşmuş. Her bakımda standartlara uygun ve kişisel tercihleri göz önünde bulundurarak hazırlanmış boyutlarda bir otomobil olması kendisini cazip kılan özellikler arasında yer alıyor.

Konfor

Kullanıcı konforu lüks araç sınıflarında olduğu gibi Arteon modelinde de üzerine yoğunlaşıldığı açıkca belli olan bir husus olarak göze çarpıyor.

İlginizi çekebilir :  Yeni Volkswagen Up sonunda Türkiye'ye gelecek mi ?
Volkswagen Arteon
Volkswagen Arteon

Geniş hacimli sürücü ve yolcu koltukları deri dizaynı ile maksimum konfor sunuyor. Aktif klima sistemi ile araç içindeki hava sirkülasyonu mükemmel değerlere sahip. %65 derece karartırmış camlar standart olarak bu şekilde geliyor.

VW Arteon Konfor
VW Arteon Konfor

Beklentilerinizin asla altında kalmayacak düzeyde yüksek konfor hedefiyle üretilen araç, ödenecek ücretin hakkını kesinlikle vereceğinin garantisini de sunuyor.

Adaptif hız sabitleyici “ACC” özelliği gelişmiş bir radar sistemi sayesinde öndeki araçlarla olan takip mesafesini kendi ayarlıyor. Bu sistem üzerinde maksimum hız limitini kendiniz belirliyorsunuz ve araç trafik yoğunluğuna göre buna uyum sağlıyor. Frene basıldığında devreden çıkan sistem tek tuşla tekrar aktif hale getirilebiliyor.

Yeni Arteon LED Ekran
Yeni Arteon LED Ekran

Bunun yanında şerit takip (line assist) ve çevresel görüş sistemi (area view) kullanıcılara büyük kolaylık sağlayan teknolojik özellikleri arasında yer alıyor.

Yeni CC Arteon Motoru

Gelişmiş motor ünite seçeneklerini sunacak olan Volkswagen yeni serilerinde olduğu gibi 1.6 lt devrini tamamen kapattığını anlayabiliyoruz.

Güç aktarımın tek motor ünitesi üzerinden 2.0 TSi 190 PS motor ünitesi seçeneği olacak.

Performans açısından oldukça iyi olduğu bilinen TSi motor üniteleri 150 hp ve 240 hp güçleri sunacağından dolayı oldukça yeterli görünüyor.

Yeni Arteon
Yeni Arteon

Dikkat çekici özelliklerinden birisi olan 4motion teknolojisini her motor seçeneklerinde kullanıcıya sunacak olmaları ve vites yapısı olarak ikili kavramalı DSG şanzıman sistemini kullanmalarıdır.

Teknik özellikleri detaylıca inceleyecek olursak,

Araç Performans: 0-100 km/s: 9.1 saniye – Maksimum Hız : 220 km/s
Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 9.2 / 6.1 / 7.3 / 164 g/km
(Motor seçeneklerine göre bu standart değerler değişiklik gösterecektir.)
Araç Standart Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4862 mm / 1450 mm / 1871 mm
Bagaj Kapasitesi : 563 litre
Yakıt Deposu : 66 litre
Araç Boş Ağırlık: 1716 kg

İlginizi çekebilir :  Alman Otomobil Markaları

Yeni Arteon 2.0 TDI SCR 150 PS DSG

Motor Tipi 4 silindir 16 V dizel TDI SCR** motor
Motor hacmi, lt / cm3 2,0 / 1968
Maks. güç, kw (PS) dv/dk 110 (150) / 3500 – 4000
Maks. tork, Nm dv/dk 340 / 1750-3000
Karışım Sistemi Common rail direkt dizel enjeksiyonu
Vites Kutusu 7 ileri DSG
Arteon Donanım Özellikleri
Arteon Donanım Özellikleri

Yeni CC Volkswagen Arteon Türkiye Fiyatları

Araç henüz piyasaya sürülmediğinden dolayı fiyatlar hakkında net bilgi vermenin mümkün olmadığı söyleyelim, fakat ülkesinde satış fiyatlarına göre kur analizi ve ülkemizin vergi değerlerini hesaba katarak fiyat açısından bir fikir edinmemiz mümkündür.

Bu fiyat tercihlerini planlarken eski modellerinin değerlerine göre inceleme yaptık, böylece en net Arteon fiyatlarına ulaşabildik.

Volkswagen Arteon Almanya satış fiyatı 52.000 Euro olarak belirlendi. Türkiye satış fiyatı ise 350.000 TL olarak değerlendirmeye alınmıştır.

Motor seçenekleri ve ek paket ücretleri resmi olarak açıklandığından fiyatları da buradan tekrar sizlere sunacağım. Şuan tahmini satış fiyatları yukarıda belirttiğim şekildedir, araç fuar tanıtımları sonrası satışa sunulmaya hazır olacak.

Renk Seçenekleri

Yeni Arteon standart olarak 6 renk seçeneğine sahip, saf beyaz, uranüs grisi, pirit gümüş, turmetik sarı, derin siyah, oryx beyazı renk isimleridir.

Volkswagen Arteon Renk Seçenekleri
Volkswagen Arteon Renk Seçenekleri

Yeni Arteon NCAP Çarpışma Testi

Arteon Euro NCAP Güvenlik Testi
Arteon Euro NCAP Güvenlik Testi
TOP
GLOBOWAX Dry Car Care Profesyonel Oto Yıkama Bayiliği / Bayilik Sürecinde Yatırım Paketi Ücretini Ödemeniz Yeterli ! İSİM HAKKI VE SÜRPRİZ MALİYETLER YOK ! CİRO'DAN PAY ALINMIYOR ! Bayilik Başvuru Formu İçin Tıklayın.
+