sari mercedes

Sarı Kız

        Usta oyuncu İlyas SALMAN’ın başrol oynadığı, Adalet AĞAOĞLU’nun unutulmaz eseri Fikrimin İnce Gülü adlı romanından (1976) Tunç OKAN’ın sinemaya uyarladığı benzersiz filmi hemen hepimiz hatırlarız.

Filmde konu edilen “Sarı Kız” bal köpüğü rengindeki sarı Mercedes marka arabanın, ne kadar büyük emeklerle, çilelerle alınarak, Almanya’dan memleketine dönen emekçinin hislerini ve korkularını nasıl da yalın ve samimi bir dille bize anlatılmıştır değil mi?

Yaşadığımız dünya, emeğimizin ve alın terimizin karşılığında kılı kırk yararak, bin bir hesapla mülk edinmeye çalıştığımız bir dünya. Bugün de, bir sarı Mercedes öyküsünün biraz farklı olsa da hepimiz araçlarımız için benzer korkuları yaşıyoruz. Bir otomobil alırken, kırk akıl alıyor, aylarca araştırıyor ve yıllarca kazanıp biriktirdiğimiz veya kredi ile yıllarca çalışıp ödemeyi taahhüt ettiğimiz paraları yalnız bir defa olan şansımıza kullanıp bir otomobil alıyor, ailemizi daha konforlu ve mutlu yaşamaya çalışıyoruz. Bu emekler ve tarifsiz heyecanlarla aldığımız aracımızı kime emanet ediyoruz?

Değerli okurlarımız; Bizler, GLOBOWAX olarak, bu emeğiniz ve yarımınız karşılığında, size ve aracınıza verilecek hizmet ve kalitesinden duyduğumuz kaygılarla kurulmuş, alın terinizin, izbe, korunaksız ve çağdışı uygulamalar ile heba olmasına “dur” demek için bir araya gelmiş, ailenizin birer ferdiyiz!

Birazdan okuyacağınız bilgiler ışığında, kaygılarımızın yersiz olmadığını siz de göreceksiniz…

Bin bir cefa çekerek, bin bir hayal ile aldığınız aracınız, doğal yollarla kirleniyor. Siz de, parlaklığı ve rengi ile mutlu olduğunuz aracınızı temizlemek için “oto yıkama” dediğimiz istasyonlara gidecek, “iç – dış” diyorsunuz.

Peki ya buradan sonra neler oluyor biliyor musunuz?

Sulu sistem oto yıkamalarda kullanılan o bembeyaz, kar tanelerini andıran köpükte bulunan “Kostik Asit”, varsa aracınızın küçük rötuş makyajını ortadan kaldırıp, aracınızın ayıbını ortaya döküyor. Fabrikasında usta eller ve kusursuz otomasyon bantlarından geçerek boyanmış kaportanızdaki boyaya zaman içinde gözle görülür zararlar veriyor. Simsiyah lastiklerinizin rengini ayartıp çehresine aklar düşürüyor. Soluyor. Dalında solan gül gibi, emeğinize, alın terinize kostik asit sürülüyor!

Gün gelip, hani olur da “üst modelini alayım” derseniz, satarken alıcı “çok çiziği var” deyince, değerinin 3 – 5 altına vermek zorunda kalıyorsunuz. Üstelik, parasını vererek aldığınız yıkama hizmeti buna çanak tutmuş oluyor! Peki, yıkama hizmeti aldığınız istasyonlar, penye ile arabanızın her yerini silip, torpidonuza lastik parlatıcı sürmekten veya camlarınızı çizmekten, tazyik ve köpükle zarar vermekten sorumlu mu?

Hayır. Çünkü onları siz seçiyorsunuz ve garanti vermek gibi bir mesuliyet duymuyorlar. Yani size gereken, aracınızı sizin gibi sevecek, her şeyden önce alın terinize saygı duyacak, zarar vermekten de kaygı duyacak bir anlayıştır.

“ Önce emek ! ” anlayışı ile tüm noktalarında, sizlere Türkiye’de bir ilki başararak, kullandığı sıvı ürünlerin aracınıza zarar vermediğini bir üniversite (İTÜ) raporu ile garanti eden GLOBOWAX, harcadığınız her kuruşa karşılık, hizmet, kalite ve her parçaya özel ürünleri  ile, bu sektörde alacağınız hizmet kalitesini en üst seviyeye taşıyor.

 

Çünkü GLOBOWAX;

 

Bir Otomobilin ne şartlarda ve nasıl bir emekle alındığını biliyor.

 

Çünkü GLOBOWAX;

 

70 litresi aracınıza değmeden akıp giden 100 litre suyun, araç başına değil, gelecekte dünyada yaşayacak torunlarımız için nasıl önemli olduğunu biliyor.

 

Çünkü GLOBOWAX;

 

Bir Türk markası olarak, her köşesi cennet ülkemizin yeşilinin kıymetini biliyor.

 

            Mesele temizlikse,

 

GLOBOWAX nasıl yapılacağını biliyor…

Burak Akçayöz

Genel Koordinatör

#otoyıkama #otoyikamabayilik #susuzotoyikama #globowax #drycarcare #franchising #bayilik #yeninesilaraçtemizliği #yeninesilotoyikama #bayilikverenmarkalar #franchiseverenmarkalar #bayilik2018 #otyikamadukkaniacmak

TOP