ORJ GLOBOWAX siyah zemin logo 450px

DRY CAR CARE KONSEPTİ HAKKINDA

Yaratıcısı Olduğumuz Dry Car Care Konsepti Hakkında Merak Edilen Kısa Bilgiler

GLOBOWAX 3 COLOR AMBLEM 2024 HD GLOW scaled

Dry Car Care Ne Demektir ?

Konsept Tanımı:

Devrim yaratan yeni nesil mobil araç temizliği çözümlerimizdir. Temelde nano teknoloji ürün ailemiz ile gerçekleştirilmekte olup yıkama köpüğü ile yapılan klasik basınçlı oto yıkama hizmetlerine çevreci bir alternatif olarak yaratılan bir uygulama çeşididir.

GLOBOWAX 3 COLOR AMBLEM 2024 HD GLOW scaled

Dry Car Care Resmi Sitesi Hangisidir ?

Site Resmi Bilgileri:

Dry Car Care konseptinin 'tek ve orjinal' ana faaliyet başlangıç web sitesi: www.drycarcare.com 'dur. Web sitemiz faaliyet başlangıç tarihi 03 Ekim 2008 'dir. GLOBOWAX ; yaratıcısı olduğu Dry Car Care konseptini koruma altına almak amacıyla dönem yasalarının mümkün kıldığı tüm web alternatif uzantılarını da satın alarak emeklerini korumayı amaçlamıştır. (drycarcare.net, drycarcare.org , drycarcare.co, drycarcare.org.tr, drycarcare.net.tr web siteleri dahil 300'dan fazla web sitesinin sahibi olarak GLOBOWAX ekibi, girişimlerini, yatırımcılarını, müşteri kitlesini, marka değerini ve emeğini korumaktadır.)

GLOBOWAX 3 COLOR AMBLEM 2024 HD GLOW scaled

Dry Car Care Avantajı Nedir ?

Konsept Avantajları:

Dry Car Care konsepti uygulamalarımızda su bazlı özel formülasyonları olan nano teknoloji ürünleri kullanırız. Böylece basınçlı yıkama makinesi, su kaynağı, genelde yoğun olarak kostik asit içeren araç yıkama köpüğü kimyasalları uygulamalarımızda söz konusu olmadığından mekandan bağımsız olarak hizmetlerimizi mobil/gezici/yerinde sağlama avantajına sahibiz.

GLOBOWAX 3 COLOR AMBLEM 2024 HD GLOW scaled

Dry Car Care Kurucusu Kimdir ?

Konsept Amacı:

Dry Car Care konsepti yaratıcısı ve kurucusu sayın Mert ZANDALI 'dır. 2006 yılından itibaren gerçekleştirdiği planlı faaliyetlerle car care sektöründe değişen ihtiyaçlar ve zamanın insanlar için değerinin artacağını öngören markalama ekibimiz ; GLOBOWAX markasını sektörde konumlandırmak adına önce Car Care sektöründe Car Wash ( Oto Yıkama ) uygulamalarına bir alternatif olarak Dry Car Care ( Oto Kuru Temizleme ) konseptini yaratır. Devamında, GLOBOWAX markasını diğer sektör markalarından kabiliyet ve potansiyel olarak ayrıştırmak üzere planlı AR-GE genişleme faaliyetlerini organize etmeye başlar. Günümüzde bir çok yenilikçi hizmet çeşitliliği ile GLOBOWAX markamız hem sektörde güçlü , lokomotif, yerli ve milli bir marka değeri olmayı başarmış hem de teknoloji çözümleri de üreterek faaliyet alanları büyütmeye devam etmektedir.

GLOBOWAX 3 COLOR AMBLEM 2024 HD GLOW scaled

Dry Car Care : Doğru Bilinen Yanlışlar

Dry Car Care Konseptimiz Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Dry Car Care konsept ismimiz günümüzde bazı art niyetli kişiler tarafından marka ismi gibi lanse edilebilmekte, GLOBOWAX marka değeri üzerinden haksız menfaat elde edecekyanlış bilgilendirmelerde bulunabilmektedirler. Malesef özellikle Türkiye'de İngilizce bilmeyen çoğu müşteri ve yatırımcı adayımız adına bu durum kafa karıştırıcı olabilmekte ve insanları mağdur edebilmektedir.'Dry Car Care' kelimelerinin tam olarak Türkçe anlamı 'Oto Kuru Bakımı' dır. Yani; Aynı 'Car Wash' kelimesinin ' Oto Yıkama ' Türkçe anlamına sahip olması gibi, söz konusu iki İngilizce açılımı kelime de ( dry car care ve car wash tanımları ) kendi faaliyet alanlarındaki hizmet metodunu tanımlayan genel geçer kelimelerdir ve marka olamazlar.

DOĞRUSU

GLOBOWAX Logosunda yaratıcısı olduğu Dry Car Care ibaresinin kullanılması ise GLOBOWAX markasının sektörde bulunan tüm klasik oto yıkama ve detailing faaliyeti gösteren Car Care markalarından ayrışması amacıyla dry car care imza konsepti (signature concept) olması avantajını göstermektedir.

Örneğin ; Dry Car Care konsepti GLOBOWAX çatı markasının mobil hizmetler alanını tanımlayan bir alt konsept adıdır.

GLOBOWAX markamız çatısı altında temelde üç alt faaliyet alanı bulunmaktadır;

  1. CAR WASH: Klasik Profesyonel Oto Yıkama Faaliyeti,
  2. DRY CAR CARE: Mobil Oto Kuru Temizleme Faaliyeti,
  3. STEAM WASH: Buharlı Detaylı Temizlik Yardımcı Faaliyetleri.
TOP