Susuz oto yıkama nasıl yapılır ?

  • Araç Dışı Temizliği

     

            GLOBOWAX  DRY 1 solüsyon uygulayıcı pompalı şişeye ürün doldurulur. Pompalı şişeye hava doldurulduktan sonra ürün araca 10-15 cm uzaklıktan kaporta bölgesine tatbik edilir. Aracın tavan bölgesinden başlanarak küçük parçalar halinde temizlik işlemine başlanılır. Ürün yüzeye uygulandıktan sonra önce yüzeyde bulunan kirler microfiber bez ile yatay bilek hareketleri ile temizlenir ardından yüzeyin parlatılması işlemine geçilir. Bunun için temiz başka bir microfiber bez kullanılmalıdır.

 

            Oval bilek hareketleri ile solüsyonun içeriğinde bulunan carnabua ve polimer maddeleri yüzeye yedirilerek yüzeyin parlatılması ile işlem tamamlanır. Tavan temizliği tamamlandıktan sonra aracın etek kısmı diye tabir edilen bölge en sona bırakılarak işlem devam eder.

 

  • Araç İçi Temizliği

           

            Aracın içi elektirikli süpürge veya mobil süpürge ile süpürülür. Daha sonra  GLOBOWAX DRY 2  temiz bir microfiber beze sıkılarak uygulanmak istenen yüzey oval bilek hareketleri ile temizlenir. Paspas temizliğinde de kullanılan solüsyon halı paspaslar için; önce paspas halı fırçası ile fırçalanır daha sonra solüsyon paspasın bütün yüzeyine sıkılarak tekrar fırçalanır ve temizlik tamamlanır. Plastik paspaslar için; fırça kullanmaya gerek yoktur. Solüsyon yüzeye sıkılır ve temiz bir microfiber bez ile paspas temizlenir.

 

            Süpürme işleminden sonra sıra koltuk ve döşeme temizliğine geliyor. Burada önemli olan deri ve kumaş için farklı işlemler yapmak. Araba koltuklarının temizliği için üretilmiş GLOBOWAX DRY 7 koltukların üzerine sıkıp biraz beklememiz lazım. Bu bekleme işlemi kirin kabarmasını sağlıyor. Ardından temiz ve yumuşak bir süngerle koltukları ovuyoruz.

 

              Deri döşemeler için özel üretilmiş GLOBOWAX DRY 8’den yardım almamız ve temizlik işlemini yumuşak bir bezle yapmamız lazım. Sert malzemeler veya kumaş temizlik maddeleri, deriye zarar verir.  Deri döşemeler için temizlik işleminden sonra bakım uygulamamız gereklidir. Bu işlem hem deri koltuklarımızın ömrünü uzatır hem de koltuklardaki deriden kaynaklı gıcırtıyı giderir.

 

  • Cam Temizliği

 

            Öncelikli olarak camların dışta kalan yüzeyinden başlanır. GLOBOWAX DRY 3 Solüsyon sprey şişe yardımı ile cam yüzeye püskürtülür, ardından temiz bir microfiber bez kullanılarak oval bilek hareketleri ile cam yüzey temizlenir. İhtiyaç duyulursa microfiber bezin kuru kısmı ile cam kurulanır. Daha sonra cam yüzeyin içten temizliğine geçilir burada dış yüzeyde uygulananın aksine solüsyon cama değil microfiber beze püskürtülür ve temizlik işlemi oval bilek hareketleri ile tamamlanır. İhtiyaç duyulduğu takdirde microfiber bezin kuru kısmı ile cam kurulanır.

 

 

TOP
GLOBOWAX Dry Car Care Profesyonel Oto Yıkama Bayiliği / Bayilik Sürecinde Yatırım Paketi Ücretini Ödemeniz Yeterli ! İSİM HAKKI VE SÜRPRİZ MALİYETLER YOK ! CİRO'DAN PAY ALINMIYOR ! Bayilik Başvuru Formu İçin Tıklayın.
+